INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shumë urime! Era Istrefi feston sot ditëlindjen, por e dini sa vjeç mbush? E zbuloni tani! [FOTO]

Shumë urime! Era Istrefi feston sot ditëlindjen, por e dini sa vjeç mbush? E zbuloni tani! [FOTO]

Publikuar më: 12:53 04-07-2019

Era Istrefi është padiskutim një ndër këngëtaret më të mira shqiptare e cila na ka bërë krenarë me sukseset që ka arritur në karrierën muzikore. Fama e saj i ka tejkaluar kufijtë prej vitesh dhe falë talentit, ka bashkëpunuar me emrat më të njohur të muzikës botërore dhe ka performuar në festivale ndërkombëtare, si dhe në finalen e Kupës së Botës 2018. Dita e sotme është shumë e veçantë për Erën, pasi feston ditëlindjen.

Ylli i hitit “Bon Bon” mbush sot plot 25 vjet dhe ne i urojmë edhe shumë vite të tjera të suksesshme.

Era ka arritur të debutojë në skenën ndërkombëtare me këngën “Bon Bon” e cila është e interpretuar në gjuhën shqipe.

Ky projekt i publikuar në fund të vitit 2015 i ka hapur rrugë për nënshkrimin e një kontrate me kompaninë gjigande Ultra Music. Që atëhere, Era ka punuar për projekte ndërkombëtare, duke mos e mohuar asnjëherë origjinën nga vjen e duke u ndjerë krenare që është shqiptare.

eur.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0033969879150391