INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Serbia i ofron ndihmë Shqipërisë për përmbytjet

Serbia i ofron ndihmë Shqipërisë për përmbytjet

Publikuar më: 11:40 03-12-2017

Moti me reshjet të dendur në të cilën është përfshirë Shqipëria ditët e fundit ka sjell një serë përmbytjesh në shumë zona.

Situata e pazakontë e krijuar ka bërë që Kosova të dërgojë disa ekipe shpëtimi dhe Serbia të ofrojë ndihmë.

Mediat serbe shkruajnë se Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç.

“Presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ofroi ndihmë kryeministrit shqiptar Edi Rama me rastin e përmbytjeve shkatërruese që goditën Shqipërinë jugore”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga presidenca serbe.

Article Logic
Execution time: 0.0025908946990967