INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sa e dhimbshme! Lajmi i trishtë për të gjithë, ndahet nga jeta aktorja e famshme [FOTO]

Sa e dhimbshme! Lajmi i trishtë për të gjithë, ndahet nga jeta aktorja e famshme [FOTO]

Publikuar më: 21:26 13-04-2020

Aktorja e njohur, Patricia Millarder, ose e njohur ndryshe nga emri i rolit të saj si Silvia Conti, u nda nga jeta pasditen e djeshme pas një ataku në zemër.

Milarder lindi në Francë dhe nga fundi i viteve 1980 u zhvendos në Itali.

Patricia pati shumë sukses dhe u njoh nga gjithë audienca falë rolit të gjykatëses të pakorruptueshme dhe të guximshme, Silvia Conti në serialin ‘Oktapodi’ në vitet 1989 dhe 2001.

Patricia luajti një sërë rolesh në gjithë karrierën e saj kinematografike, duke u kthyer në një nga emrat më të suksesshëm të saj.

Lajmi i ndarjes nga jeta i trishtoi të gjithë ndjekësit e aktores, të cilët i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve të Millarder.

C004EEEB-75D5-4B5A-97A3-3F3F24BA22DC-269x400.jpg

Article Logic
Execution time: 0.002432107925415