INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Probleme me Huawei Mate 20 Pro, ja çfarë ka ndodhur

Probleme me Huawei Mate 20 Pro, ja çfarë ka ndodhur

Publikuar më: 11:20 03-11-2018

Nuk është e pazakontë që gjatë javëve të para të komercializimit mund të shfaqen disa probleme të një hardware ose softueri, të cilin po e vuan një top gama. Arsyeja qëndron në faktin se, duke pasur parasysh çmimet gjithnjë e më të rëndësishme të shitjes, me të drejtë blerësit dhe personat e brendshëm i kalojnë ato pak në kontrolle të imta, duke kërkuar disa gabime. Dhe Mate 20 Pro nuk mund të jetë më pak, edhe nëse problemi i raportuar nga disa përdorues duket diçka tjetër.

Instagram Banner

Siç mund ta shikoni nga fotot, disa njësi të Mate 20 Pro kanë variacione të dukshme në ndriçim dhe në ngjyrë në disa zona të ekranit, veçanërisht në foto të bardha ose të errëta dhe në kushte të ndriçimit të ambientit. Pas këtij zbulimi, filluan supozimet: për disa, për të shkaktuar problemin do të jenë produktet OLED nga LG (panelet BOE ishin ok), por shkaku do të gjenden në cilësinë e dobët të" "ngjitësit" të përdorur për të ngjitur ekranin në trupin e smartphonit.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0025720596313477