INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një bug serioz me aplikacionin Google ju shkakton probleme

Një bug serioz me aplikacionin Google ju shkakton probleme

Publikuar më: 11:25 03-11-2018

Versioni i aplikacionit Google i barabartë ose më i lartë se 8.39.6.21 është i rrënuar nga një bug që mund të ndikojë në autonominë e smartphonave Android, duke pasur parasysh se po flasim për një aplikacion të instaluar pothuajse kudo (edhe pse për pak kohë në Europë). Në praktikë, çdo herë që shkon në faqen "home" të telefonit tuaj, aplikacioni Google do të kërkojë vendndodhjen tuaj. Kjo sjellje duket e pavarur nga launcheri që përdorni, telefoni dhe madje edhe versioni i Android, dhe duhet të vini re ikonën e gjeolokacionit në anën e sipërme të djathtë të shiritit të gjendjes.

Instagram Banner

Ndikimi mbi autonominë është relative dhe gjithashtu varet nga cilësimet e gjeolokacionit të smartphone-it tënd, por mund të jetë ende një telash. Duke u kthyer në një version më herët se ai i listuar duhet të zgjidhet problemi, i cili është ende i pranishëm në beta beta të aplikacionit.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0088138580322266