INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Alexa dhe Google Assistant, vjen suporti për TV

Alexa dhe Google Assistant, vjen suporti për TV

Publikuar më: 11:23 03-11-2018

Panasonic ka përditësuar gamën e TV 2018 me asistentët Alexa nga Amazon dhe Google Assistant. Firmware 3.074 është adresuar për të gjitha modelet, kështu që OLED FZ950, FZ800 dhe LCDs nga serie FX780 e më poshtë poshtë. Për momentin nuk është deklaruar se cilat gjuhë janë të suportuara. Update u lëshua për të gjitha vendet evropiane. Supozoni pra që njohja do të aktivizohet në mënyrë progresive në të gjitha gjuhët kryesore, duke filluar nga anglishtja dhe gjermanishtja që sigurisht tashmë janë aktive.

Instagram Banner

Për të përdorur asistentët, kërkohet një pajisje Google ose pajisje Alexa me mikrofon. TV Panasonic kanë të montuar një mikrofon në telekomandë dhe për këtë arsye nuk do të jetë në gjendje të pranojë komanda pa shtypur butonin. Firmware mund të shkarkohet direkt në televizorin e lidhur me rrjetin ose në këtë adresë. Si gjithmonë, ne ju rekomandojmë që të ndiqni me kujdes të gjitha udhëzimet për të përfunduar procedurën.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0024771690368652