INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Rivolucion për App Store

Rivolucion për App Store

Publikuar më: 11:28 03-11-2018

Apple ka përgjysmuar kategoritë e aplikacioneve të Mac App Store: nga 21 të mëparshme ka rënë në 10, duke hequr stilin jetesës, financa, udhëtime, moti, sporti dhe të tjera. Tani mbeten:

Biznes
Fotografi
Games
Grafika dhe dizajni
Muzikë
Produktivitet
Rrjete Social
Zhvilluesit
Utility
Video

Instagram Banner

Duke gjykuar nga simptomat ajo do të duket si një bug: në App Store për iOS kategoritë janë ende 21, dhe udhëzuesi i zhvilluesit nuk është përditësuar për të pasqyruar këtë ndryshim. Megjithatë, mbështetja teknike e Apple ka konfirmuar nëpërmjet Twitter se ky nuk është një bug, por një ndryshim i dëshiruar. Sidoqoftë, ai nuk ka specifikuar arsyet prapa kësaj zgjedhjeje, e cila duket kundër intuitive: përdoruesit do të luftojnë më shumë për të zbuluar aplikacionet që i interesojnë ata dhe zhvilluesit mund të kenë më shumë vështirësi të bëjnë të njohur aplikacionin e tyre.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0027551651000977