INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përditësohet Whatsapp për iPhone, ja cilat janë risitë

Përditësohet Whatsapp për iPhone, ja cilat janë risitë

Publikuar më: 17:17 15-11-2018

Risi për WhatsApp në iPhone dhe ndoshta së shpejti edhe në Android: aplikacioni së shpejti mund të shtojë aftësinë për të shtuar dhe ndarjen më të shpejtë të kontakteve në rubrikën e tyre të kontakteve, madje edhe nëpërmjet QR Code, dhe një algoritmi të ri të kontakteve tona.

Instagram Banner

Sa për shtimin e shpejtë të një kontakti, është kryesisht një ndërfaqe e re e ridizenjuar e përdoruesit, me disa hapa të thjeshtë. Ky UI ri,ende jo në dispozicion për iOS ose Android, kjo është shumë më e lehtë për t'u përdorur se ai i mëparshmi: ju mund të zgjidhni vendin në të cilin ai jeton dhe Whatsapp automatikisht fut prefiksin Internacional. Pa këtë, sapo të fillojmë të shkruajmë numrin, WhatsApp në kohë reale na tregon nëse ky numër korrespondon me një profil dhe një llogari tashmë aktive në WhatsApp. Shtimi i një kontakti WhatsApp, në këtë mënyrë, është e lehtë dhe tepër e shpejtë.
©insmart.al

Më shumë në këtë kategori: « Telefoni që mban plot 1 muaj bateri
»
Article Logic
Execution time: 0.0035579204559326