INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Telefoni që mban plot 1 muaj bateri

Telefoni që mban plot 1 muaj bateri

Publikuar më: 17:15 15-11-2018

HMD dhe Nokia nuk heqin dorë nga krijimi i telefonave të rinj "Future Phone", dmth telefonat "të pastër", pa të gjitha tiparet tipike të smartphonave, siç janë aplikacionet që duhet të instalohen, kamera dhe lidhje interneti. Kompania finlandeze në fakt ka prezantuar Nokia 106.

Instagram Banner

Në fakt, ky është versioni i ri i Nokia 105 të paraqitur në korrik 2017. Jo një risi në shtëpinë Nokia, me pak fjalë, që në 2013 doli një Nokia 106 me ekran 1.8 inç dhe 128 × 160 rezolucion dhe bateri me autonomi deri në 35 ditë. Dhe ky version Nokia 106 2018 nuk do të jetë shumë larg nga ajo që pamë më shumë se pesë vjet më parë. Gjithashtu në këtë rast bateria do të na lejojë më shumë se një muaj përdorimi pa probleme. Pa aplikacione dhe funksione të tjera ne do të harrojmë parktikisht për të ngarkuar telefonin tonë.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0035378932952881