INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Më në fund Vjen opsioni i kërkuar në Xbox One

Më në fund Vjen opsioni i kërkuar në Xbox One

Publikuar më: 16:14 15-11-2018

Microsoft ka bërë një përditësim të softuerit për Xbox One që shton mouse dhe tastierat në listën e pajisjeve të mbështetura për të luajtur. Një përditësim që sjell konsolin shumë afër lojrave të dizajnuara për Windows 10, sistemin operativ për PC të Microsoft.

Instagram Banner

Zgjedhja e Microsoft-it nuk është shkakësore dhe ka një qëllim të veçantë: për të luajtur lojërat e bëra kult në vitet e fundit të luhen në disa mënyra dhe nëse jeni duke menduar për Fortnite ju jeni në rrugën e duhur. Natyrisht, ky është vetëm një hap i parë i bërë nga Microsoft, por tani është në dorën e zhvilluesve të lojërave të ndryshme për të bërë titujt e tyre në përputhje me një përditësim që ju lejon të luani edhe nga Xbox One me mbështetjen e mouse dhe tastierës.
©insmart.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0099849700927734
    array(1) { ["section"]=> string(51) "me-ne-fund-vjen-opsioni-i-kerkuar-ne-xbox-one-78807" }