INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Përdhunimi i 16-vjeçares, Kosova në protestë: Në luftë na dhunuan serbët, sot policët tanë

Përdhunimi i 16-vjeçares, Kosova në protestë: Në luftë na dhunuan serbët, sot policët tanë

Publikuar më: 12:49 07-02-2019

Në mbështetje të së miturës nga Drenasi, e cila raportohet se u abuzua seksualisht nga mësuesi i saj dhe më pas nga polici, kanë dalë në protestë qindra qytetarë.

Me pankarta në duar “Bac, na nxijtën ftyrën”, “Rrezik, zonë e pedofilisë”, “Përdhunuesit në burg”, “Kush me na mbrojt prej policisë”, “Viktima e rradhës???”, “Shtet përdhunues”, “Duhesh me m’msu, jo me m’abuzu”, “Orari mësimor, ora e parë fizikë, e dyta përdhunim”, protestuesit kërkuan drejtësi për të miturën.

Protestuesit kërkuan nga policët që të bashkohen në protestë, e cila po mbahet pikërisht duke kërkuar drejtësi për të miturën, e cila dyshohet se u përdhunua nga një polic i Kosovës.

Njëri nga të moshuarit që mori pjesë në protestë tha se Serbia ka dhunuar femrat shqiptare gjatë luftës, e sot po dhunojnë policët. “Turp, e që ia kanë nxirë fytyrën vendit”, tha ajo e revoltuar.

Një protestues tjetër tha se në këtë rast nuk është përdhunues vetëm mësuesi dhe polici, por të gjithë të përfshirët.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007810115814209
    array(1) { ["section"]=> string(93) "perdhunimi-i-16-vjecares-kosova-ne-proteste-ne-lufte-na-dhunuan-serbet-sot-policet-tane-86392" }