INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Denoncim në polici?! Pasi e quajti k*rvë dhe Dasara i tha që mami i punon pastruese, reagon keq fare ish-banorja e Big Brother: Mamaja ime ka 8 vite që ka vdekur, cop...[FOTO]

Denoncim në polici?! Pasi e quajti k*rvë dhe Dasara i tha që mami i punon pastruese, reagon keq fare ish-banorja e Big Brother: Mamaja ime ka 8 vite që ka vdekur, cop...[FOTO]

Publikuar më: 19:18 05-06-2018

Nuk e dimë si do përfundojë ky sherr!

Së fundmi në rrjete sociale ka qarkulluar me shpejtësi një video gjatë një interviste të Roza Latit me Dasara Karaiskaj në një lokal ku gjatë një momenti pastruesja ka dalë para kamerës dhe gazetaret e kanë komentuar: “Do mbylli turnin ajo”.

Kjo video ka shkaktuar shumë zhurmë e kritika në rrjet e ndër vajzat e famshme që e kanë komentuar ka qenë Gerta e Big Brother 9.

Ajo ka postuar lajmin nga “JOQ” dhe ndër të tjera shkruan: “Nëse i besdisi kjo grua e ju prishi silikonin e bukur para kamerës, të ishin çuar t’ja kishin marrë fshesën nga dora e të pastronin vendin më shpejt! Këto i quaj tamam kurva! Shkofshi në djall të dyja”.

Pas këtij statusi ka reaguar menjëherë Dasara e cila shkruan se nuk është tallur me profesionin e gruas që pastronte, por për faktin që doli para kamerës. Ndërsa Gertës i drejtohet me fjalët: “Unë mendoj që kjo e indinjuara e ka mamin pastruese per vete prandaj”.

Por kjo si ka pëlqyer aspak ish-banores së Big Brother dhe Gerta ka postuar sërish një status në Instastory ku shkruan se mamaja e saj ka 8 vite që ka vdekur dhe e quan Dasarën injorante. “Dasara pervecse la nam ne te gjithe Shqiperine duke ofenduar nje grua punetore po flet edhe per mamane time e profesionin e saj, nderkohe qe mamaja ime ka 8 vite qe ka vdekur! Se di domethene ca duhet te them me shume se kaq per kete cop injorante”, shkruan Gerta.

dsa.jpg

Gerta ka reaguar me një video live, e prekur pasi mamaja e saj është ndarë nga jeta 8 vite më parë. Gerta tregon në video se Dasara e ka denoncuar dhe i thotë se do veprojë siç i zgjidhin sherret shqiptarët.

“Une jam nje njeri qe kam te drejte te jap koment. Ja thashe dhe Dasares se me shkruajti, po me kercenon, do te coj ne polici tha, e para mua ajo s’me ben dot asgje se nuk jetoj ne Shqiperi qe te merret policia shqiptare me mua. Une dhashe mendimin tim, me preku ajo qe pashe dhe nuk kishte te bente me profesionin e mamase sime, gjyshes sime apo stergjyshes sime. Une jam thjesht nje njeri me ndjenja dhe dua te shpreh mendimin tim. Mendimi im Dasares i dogji, une ate as e njoh, as ajo s’me njeh mua. Mamaja ime nuk jeton me por une s’do filloj te qaj live se me perket mua. Por ne momentin qe ajo cenon familjen time, s’me duket aspak normale dhe i thashe qe ketu s’ka lidhje policia, po do ja tregoj une sa shqiptare jam dhe cfare do i bej une Dasares, si zgjidhet muhabeti shqiptar me shqiptar. Ne jemi fajtor qe ketyre njerezve i japim fame, i ndjekim, i bejme te kerkueshem nga mediat qe t’i marrin, t’i fusin ne pune. Real bitches nuk do te thote qe ajo ka pasur 100 milion dashnor, une thashe keto i quaj kurva te verteta sepse jane kurva ne shpirt, kurva ne mendje, kurva ne goje qe vajten e shane nje pastruese. Nuk me intereson edhe po te kene 100 milion dashnor, njerezit duan te kuptojne ate qe duan. Dasara do me denoncoje se thashe Real Bitches, ok te shohim ca do thote policia, une do iki ne Shqiperi se nuk me plas fare dhe te shohim ca do me beje policia. Ajo tha une kam familje, kam femije. Ajo burrin e ka italian, s’di shqip, femija i saj eshte 2-3 vjeç, nuk di te lexoje, si u lendua familja e saj? Cila familje lendohet e asaj apo e imja? Nese mamaja ime do ishte pastruese do e kisha per nder, por per faktin qe ajo ka vdekur duhet ta respektonte. Ajo te me shante mua por jo mamane time. Do ta ndeshkoj une ate”, shprehet Gerta në video

Article Logic
Execution time: 0.003666877746582