INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Moti në 2 korrik/ Doni të dini si do jenë temperaturat para se të dilni nga shtëpia? Lexoni parashikimin

Moti në 2 korrik/ Doni të dini si do jenë temperaturat para se të dilni nga shtëpia? Lexoni parashikimin

Publikuar më: 10:03 02-07-2019

Korriku ka hyrë me temperatura të larta. Dhe sot në ditën e dytë të muajit parashikimet e sinoptikanëve flasin se dita do të jetë e nxehtë dhe termometri do të shënojë temperatura të larta në të gjithë vendin deri 40 gradë. 

Ndërsa era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0.5–1.0 metër në det të hapur.
Përgjatë ditës temperaturat do të vijojnë të rriten për të kulmuar në orët e drekës.

Ja sa do jenë temperaturat minimale dhe maksimale:

-Zonat malore 15/35°C

-Zonat e ulëta 18/40°C

-Zonat bregdetare 23/36°C

Article Logic
Execution time: 0.0033230781555176