INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Miliona ndjekës falso në Instagram, hetimi nxjerr zbuluar personazhet e famshëm dhe nuk mund ta besoni se kush janë ata [FOTO]

Miliona ndjekës falso në Instagram, hetimi nxjerr zbuluar personazhet e famshëm dhe nuk mund ta besoni se kush janë ata [FOTO]

Publikuar më: 09:18 12-08-2019

ICMP përdori IG Audit për të analizuar profilet e Instagramit të 99 personazheve të famshëm në showbiz dhe sport, si Ellen DeGeneres, BTS dhe Kim Kardashian.

Kim-Kardashian-Fashionista.com--700x466.jpeg

Hetimi për ndjekës fals nxorri në pah se Ellen DeGeneres ka numrin më të lartë të ndjekësve falso në kategorinë e saj, me 58% të numrit total. BTS është në vend të dytë me 48%, Kourtney Kardashian në vend të tretë, me 49%, ndërsa përqindja zbatohet mbi numrin total të ndjekësve.

images.jpg

south-korean-boy-band-bts-backstage-during-the-61st-annual-news-photo-1097661412-1565570481.jpg

44% e ndjekësve të Kim dhe Khloe Kardashian janë fals. Por në listë është edhe Ariana Grande me 46%, Miley Cyrus me 45%, Kevin Hart me 44% dhe Drake me 38%.

ArianaGrande.jpg

rs_600x600-190224211116-600-miley-cyrus.cl.022419.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035688877105713