INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mes tyre një shqiptar/ Ja kush janë 11 futbollistët më tërheqës të Kupës së Botës

Mes tyre një shqiptar/ Ja kush janë 11 futbollistët më tërheqës të Kupës së Botës

Publikuar më: 13:30 24-11-2022

Është e zakonshme që tifozët dhe mediat të fokusohen tek vajzat e bukura që "pushtojnë" stadiumet, por te burrat ndodh rrallë.

Për këtë arsye “Mundo Deportivo” ka përzgjedhur njëmbëdhjetë futbollistët më tërheqës që janë në Katar për të luajtur Kupën e Botës. Disa prej tyre janë shumë të njohur dhe disa të tjerë më pak.

Por me rëndësi është fakti se mes yjeve që do të zbukurojnë Katarin është dhe një shqiptar.

 1-Antoine Griezmann (Franca)

2-Gleison Bremer (Brazili)

3-Kevin Trapp (Gjermania)

4-Martin Caceres (Uruguai)

5-Memphis Depai (Holanda)

6-Raul Jimenez (Meksika)

7-Roberto Sanches (Spanja)

8-Rui Patricio (Portugali)

9-Joaquin Correa (Argjentina)

10-Granit Xhaka (Zvicra)

11-Kendall Waston (Kosta Rika)

Article Logic
Execution time: 0.0033938884735107