INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mendoi se ia hodhi policisë italiane, por shqiptari bie në kurthin e vet

Mendoi se ia hodhi policisë italiane, por shqiptari bie në kurthin e vet

Publikuar më: 11:45 24-04-2018

Jeta luksoze është ajo çka ka tradhëtuar aktivitetin anonim të një shqiptari në Itali.

Shtetasi shqiptar kishte identitet anonim nuk punonte por kishte jetë luksoze. Por ai ra në prangat e policisë pasi u zbulua se merrej me trafikim lëndësh narkotike.

Gjatë kontrollit, karabinierët kanë zbuluar një dollap të fshehtë, ngjitur në murin e dhomës së gjumit, në të cilin ndodheshin 72.58 gram kokainë.

Mediat fqinje raportojnë se policia ka gjetur dhe një pistoletë të kalibrit 22 të modelit ‘short & lond’, e cila u sekuestruar së bashku me një paketë me 46 plumba.

Shqiptari i arrestuar jetonte prej 6 vitesh si klandestinë në Itali dhe kishte arritur të krijonte rrjetin e tij në të gjithë Riviera Ligure, ku ushtronte aktivitetin kriminal.

Article Logic
Execution time: 0.003371000289917