INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
MARSELI

MARSELI

Publikuar më: 18:48 25-09-2017

Marsel Ilir Rupi, me pseudonimin KOLAUDUESI, eshte arratisur nga materniteti i qytetit te Durresit me 14 Shtator 1990 pa flete dalje. Ai rrjedh nga nje familje e thjeshte mafjoze. Ky agjent i rrezikshem eshte pjese e nje prej agjenturave me te rrezikshme BOTERORE e quajtur "KOLAUDIMI". Pas nje kohe shume te gjate ne arrati, agjentet e kunderzbulimit te INTV arriten ta spikasin, identifikojne dhe reutralizojne kete armik GLOBAL. Shume institucione te rendesise se vecante te ekranit dhe skenes kane ofruar shifra marramendese per koken e tij. Materniteti i Durresit gjithashtu kerkon riatdhesimin e tij dhe per kete jane hapur diskutime diplomatike midis ketij te fundit dhe IN TV. Marteniteti i Durresit i ofron IN TV hapjen e kufinjeve, liberalizimin e vizave, 10 lindje çezariane ne vit falas ne kembim te "kolauduesit". Por mesa duket IN TV ka vendosur mos ekstrdimin e tij. Ai i perket brezit i cili ne vitin 1997 sapo filloi vitin e pare arsimor ne ciklin e ulet, pikerisht ne moshen 7 vjeçare, braktisen bankat e shkolles per t'iu bashkuar puçistave te marsit 1997, ne forminin e gusht-shtetit. Se fundmu kemi mesuar se inteligjenca e tij si agjent arrin majat. Ai mund te numeroje dhe pa gishta. Kjo e ben ate nje agjent edhe me rrezikshem, por tashme ai ndodhet ne kampin e perqendrimit. Byroja e In TV ka marre vendimin per burgim te perjetshem ne studiot e In TV , si dhe pune te detyruar vetem jashte orarit te punes.
PS : te dhenat e larte shenuara mund edhe mos te jene te verteta, por nje mbulim per identitetin e vertete te ketij agjenti akoma edhe me te rrezikshem.

Më shumë në këtë kategori: « ERMALI
INDRITI »
Article Logic
Execution time: 0.0084528923034668