INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mario i Kim Kardashian dhuron gjënë më me vlerë që ka pasur në jetën e tij për të prekur e tërmetit! [VIDEO]

Mario i Kim Kardashian dhuron gjënë më me vlerë që ka pasur në jetën e tij për të prekur e tërmetit! [VIDEO]

Publikuar më: 17:30 02-12-2019

Mario Dedivanovic, grimeri i famshëm shqiptar, ka treguar publikisht se e ka ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues që ndodhi ditë më parë. Ai ka vendosur të dhurojë varsen e parë që ka blerë për veten e tij pas një pune shumëvjeçare. Përmes një postimi në “Instagram”, Mario ka treguar historinë e veçantë të kësaj varse dhe ngushëllimin për familjet e prekura nga tërmeti.

“Bizhuteria e parë që i kam dhuruar ndonjëherë vetes. Unë u kam dhuruar bizhuteri të tjerëve shumë herë por kurrë vetes time. Po ecja në një qendër tregëtare me vëllain dhe babain për t’i gjetur një pallto dimëri babait. Aty pashë këtë varëse që shkëlqente përmes xhamit dhe vëllai më tha të futemi brenda. Unë thashë se nuk do shkoja, por ai më shtyu. Ai tha: “Vëlla, ti ke punuar kaq shumë që kur ke qenë 12 vjeç dhe kurrë nuk i ke blerë vetes asnjë bizhuteri.Unë i thashë jo edhe pse kisha dëshirë dhe e meritoja ta merrja atë.Tani që qëndron në zemrën time un e dhurova këtë gjerdan dhe të gjitha fitimet që do vijnë të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti. Unë mendoj se qëllimi im është ta duash veten dhe të trajtosh veten në mënyrë të barabartë, si dhe ti të tjerët. Jeta është e bukur dhe jam shumë i lumtur që fillova ta jetoj atë vetë”, shkruan Mario.

View this post on Instagram

First piece of jewelry I’ve ever gifted myself ♥️?? I’ve gifted others jewelry many times but never myself. I was walking through the mall the other day with my brother and father to find my dad a winter coat and I saw this sparkling through a window from the corner of my eyes and my brother told me to go inside and look at it. I said no way but he pushed me in. He said “bro, you been working so hard since you were 12 years old and you’ve never bought yourself a piece of jewelry. You need to get this” I said No I don’t need to get it but I think I really want it and I know I deserve it. It rests on my heart now ❤️ I also donated the equal amount of the necklace to help the families effected by the earthquake in Albania ?? I guess my point is to Love yourself and treat yourself equally as well as you do others. ?? Life is beautiful and I’m so happy to start living it xo

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

Article Logic
Execution time: 0.0042209625244141