INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
KafeIN/ Shërbimi Kombëtar i Punësimit: Ja si të gjeni më shpejt punë! [VIDEO]

KafeIN/ Shërbimi Kombëtar i Punësimit: Ja si të gjeni më shpejt punë! [VIDEO]

Publikuar më: 13:52 25-10-2018

Sot në KafeIN, ishte e ftuar zonja Etleva Gjelaj nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Ajo foli me Flavio Qarrin për tendencat e tregut të punës dhe për aplikantët. Zj. Gjelaj tha se është një fond prej 50000 vende pune, por nuk është e lehtë të bëhet lidhja mes kërkuesve dhe ofertuesëve për punë.

Avantazh tjetër shumë i madh është edhe varësia e Kurseve të Formimit Profesional nga Shërbimi Kombëtar i Punësimit. Aty moshat e aplikantëve janë nga 16 në mbi 55 vjeç. Zonja Gjelaj foli edhe për problematikat që lidhen me cilësinë e krahut të punës dhe cilat janë zanatet më të kërkuara.

Patjetër edhe diplomimet jo efektive ishin pjesë e diskutimit. Për më shumë mund të ndiqni intervistën e plotë në link-un e mëposhtëm:

Article Logic
Execution time: 0.0037040710449219