INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Xiaomi Mi MIX 3, zyrtare me karakteristika unike në treg

Xiaomi Mi MIX 3, zyrtare me karakteristika unike në treg

Publikuar më: 16:01 25-10-2018

Xiaomi Mi MIX 3 i ri është zyrtar. Kompania kineze e ka prezantuar atë për disa çaste dhe e ka bërë këtë përmes një evenimenti në të cilin tregoi se çfarë është i aftë të kryej smartphone i ri plotësisht pa korniza. Tani më shumë se kurrë. Po, për shkak se përdoruesit do të gëzojnë një pajisje të rinovuar madje të karakterizuar nga një përqindje e ekranit dhe trupi i barabartë me 93.5% ose vetëm 6.5% praktikisht nuk është i zënë nga paneli i ekranit. Një rekord për Xiaomi i cili vendosi të ndryshojë pozicionimin e cam përpara duke e vendosur atë tani në një sistem rrëshqitës. Por kjo nuk është e gjitha.

Instagram Banner

Këto janë karakteristikat zyrtare të këtij smartphoni
Ekrani: 6.39 "OLED Quad HD + (1.080 x 2.340 px, 19.5: 9)
Procesor: Qualcomm Snapdragon 845 me GPU Adreno 630
RAM: 6-8-10 GB LPDDR4x
Memoria e brendshme: 128-256 GB UFS 2.
Kamera e pasme: Sony IMX363 sensor 12Mpx, f / 1.8 + zoom 12Mpx SamsungS5K3M3 + 2x optike, f / 2.4
Kamera e përparme: 24MPx Sony IMX576 + 2MPx DOF
Rrjeti: LTE (globale), brez i dyfishtë Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS
Bateria: 3.850 mAh me karikim wireless 10W (përfshirë ngarkuesin)
OS: Android 8.1 Oreo me MIUI 10

Mi MIX 3 tashmë është gati për pre-order prej sot në Kinë dhe do të jetë në dispozicion në ngjyrat Onyx Black, Jade Green dhe Sapphire Blue nga 1 nëntori i ardhshëm. Disa variante varen nga konfigurimi dhe sidomos bazuar në ndarjen e harduerit që përdoruesi mund të vendosë. Këtu janë variantet në dispozicion në lançim:

Xiaomi Mi MIX 3 version 6GB RAM dhe 128GB për çmimin prej 3,299 yaun (415 €)
Xiaomi Mi MIX 3 version 8GB RAM dhe 128GB për çmimin prej 3,599 yaun (455 €)
Xiaomi Mi MIX 3 version 8GB RAM dhe 256GB për çmimin prej 3,999 yaun (505 €)
Xiaomi Mi MIX 3 version 10GB RAM dhe 256GB për çmimin prej 4,999 yaun (630 €)
©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0032999515533447