INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Një modalitet i ri po i shtohet Whatsapp!

Një modalitet i ri po i shtohet Whatsapp!

Publikuar më: 15:59 25-10-2018

WhatsApp vishet në mbrëmje, të paktën në iOS. Sipas portalit WABetaInfo, zakonisht shumë i informuar për të ardhmen e platformës së mesazheve në pronësi të Facebook, në versionet e ardhshme të WhatsApp për iPhone duhet të prezantohet modaliteti i errët, një tipar që pritet nga përdoruesit e aplikacionit të mesazheve.

Instagram Banner

Çfarë do të ndryshojë me modalitetin e errët? Në nivelin e funksionalitetit, asgjë apo pothuajse. Thjesht, përdoruesit mund të zgjedhin për të ndryshuar ndërfaqen e përdoruesit "të zakonshëm" me tone që tentojnë të ndriçojnë gri dhe jeshil në tone shumë më të errëta. Siç nënkupton emri, kur një përdorues aktivizon modalitetin e errët në WhatsApp për iPhone, ekrani do të jetë krejtësisht "i ngjyrosur" me hije gri (duke u prirur për të errët, natyrisht). Një mënyrë për të shmangur që sytë të lodhen gjatë natës dhe, ndoshta edhe minimale, për të shpëtuar baterinë e iPhone tuaj.
©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0034408569335938