INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Imazhi spektakolar i hënës në Tiranë!  Supersticioni lidhur me të…

Imazhi spektakolar i hënës në Tiranë! Supersticioni lidhur me të…

Publikuar më: 08:28 10-04-2017

Kjo është një foto që është shkrepur nga agjencia LSA, ku  hëna dukej qartë dhe është e plotë megjithëse në kryeqytet nuk kishte rënë ende errësira. Foto është shkrepur dje pasdite dhe ka dhe një thënëi superticioze për këtë fenomen.
Thuhet se hëna e plotë, ditën e dielë, ndjell ters.
Megjithëse konsiderohet supersticion, është provuar fakti që gjatë hënës së plotë ka rritje të incidenteve dhe rasteve të dhunës.
Thuhet madje se hëna e plotë ndikon në kirurgji, pasi vështirëson operacionet për shkak të rritjes së mundësisë së gjakderdhjes.
Hëna e plotë në mes tjerash shkakton pagjumësi.
Duke u nisur nga dukuri të tilla, shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se hëna e plotë ndikon në sjelljet e njerëzve.

Article Logic
Execution time: 0.0036871433258057