INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
I kemi dëgjuar të gjithë! Ja 11 hitet shqiptare që u kopjuan nga të huajt në botë! Kemi harruar ndonjë? [VIDEO]

I kemi dëgjuar të gjithë! Ja 11 hitet shqiptare që u kopjuan nga të huajt në botë! Kemi harruar ndonjë? [VIDEO]

Publikuar më: 11:15 03-06-2019

Këtu nuk e kemi fjalën për këngëtaret shqiptare që kanë bërë namin nëpër botë si Dua Lipa, Era Istrefi, Bebe Rexha, Rita Ora, por për artistët që i dëgjojmë çdo ditë si në youtube ashtu edhe në koncerte të ndryshme në vendin tonë.

Këngët e tyre kanë rezultuar të suksesshme jo vetëm në tregun shqiptare, por i kanë kaluar kufijtë pasi janë kopjuar nga këngëtarë të huaj dhe fatmirësisht janë shndërruar sërish në hite në vendin ku janë kopjuar.

Pra kënga duket që në dëgjim të parë nëse është e destinuar për t’u kthyer në hit ose jo.

Ja cilat janë ato:

1. Elvana Gjata- Love me love me, e kopjuar nga këngëtarja Branka Sovrilic- Voli me voli

2. Young Zerka dhe Ronela Hajati- Syn i jemi, e kopjuar nga L’Algerino- Internacional

3. Dhurata Dora- Ayo, e kopjuar nga turqit Sinan Akcil feat. Serdar Ortac – Yuzyilin Aski

4. Nora- E di, e kopjuar nga serbja : VIKI MILJKOVIĆ – RODJENDAN

5. Dhurata Dora- A bombi, e kopjuar nga bullgarët : MARIA ft. DEE – OBICHAM DA TE REZHA

6. Majk ft. Ghetto Geasy- Ajo, e kopjuar nga BORIS DALI & ELENA VELEVSKA – SHTE SI MOYA

7. Young Zerka- Harem, e kopjuar nga serbi: Mile Kitic – Lucifer

8. Edona Llaloshi- Simpatia (1997), e kopjuar nga Pandera- In my Dreams (2007)

9. Flori Mumajesi ft. Dj Vicky- Nallane 2, e kopjuar nga Beba Prod. John Thanos- Tus – Μπέμπα

10. Mimoza Shkodra- Ki me ni, e kopjuar nga greku Giorgos Tsalikis – Haidemeno

11. Ledri Vula- 1 Janari, e kopjuar nga A$AP Rocky – A$AP Forever

Article Logic
Execution time: 0.0085380077362061