INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Horoskopi javor sipas Oscar Cainer (12-18 shkurt). Kjo shenjë do ketë një romancë të re!

Horoskopi javor sipas Oscar Cainer (12-18 shkurt). Kjo shenjë do ketë një romancë të re!

Publikuar më: 12:43 12-02-2018
Sipas astrologut të njohur ndërkombtarisht Oscar Cainer, ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë.
Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje. Shpresojmë të informoheni në mënyrën më të mirë.
1. Dashi
Ka disa rregulla që janë të vështira për t'iu zbatuar. Edhe pse duket se janë të padrejta, duhet t'i ndjekim ato. Ironia është se kur vendosni të bëni fushatë kundër rregullave, ju ende duhet t'i bindeni atyre! Por, disa nga kufijtë janë sfiduar. Kur afrohet Dita e Shën Valentinit, nuk mund të thyesh një rregull, mund të bësh një të re. Kjo do të mundësojë një marrëdhënie shumë më të mirë me dikë të rëndësishëm për ju.
2. Demi
Ju keni ardhur në një pikë ku përsëritja e zakoneve dhe teknikave të njëjta të vjetra nuk ju sjell kënaqësi të mjaftueshme. Sipas intv.al duhet të largoheni nga zona juaj e rehatisë. Për fat të mirë, me sundimtarin tuaj duke lëvizur do keni një romancë në ajër dhe një rrezik i vogël duket si një çmim i drejtë për të paguar. 
3. Binjakët
Ju doni patjetër të shkoni në drejtimin e duhur, por pse ka një zë në sfond që ju thënë që të bëni një kthesë? Nëse doni të thelloni një marrëdhënie, ose të sillni  romancë në jetën tuaj, ju jeni mjaft të mprehtë për të shkuar në drejtimin e duhur. Ndiqni intuitën tuaj dhe do të përfundoni aty ku duhet të jeni.
4. Gaforrja
Aty ku është e mundur, përpiqemi të krijojmë vend për njerëzit e tjerë në jetën tonë. Këtë javë, keni një  romancë në ajër dhe  nuk duhet të ndiqni logjikën e askujt tjetër. Eklipsi diellor ndriçon një dritë që ju ndihmon të përqendroheni në atë që mund të jetë e mirë për ju.
5. Luani
Mendimtarët më të mëdhenj duhet të luftojnë kundër  'njerëzve  të ndjeshëm' për të dëgjuar zërat e tyre dhe zbulimet e tyre të njohura. Mos u tundoni  duke dëgjuar  idetë e njerëzve të tjerë, këtë javë. Me shenjat e ndryshimit në Venus, një sugjerim mund të jetë porta e një plani frymëzues. Eklipsi sugjeron se një ide e mahnitshme do të vijë nga një burim i pazakontë.
6. Virgjëresha
Këtë javë, ndërsa planeti i dashurisë ndryshon shenjat, mund të sjellësh vetveten për të ndryshuar shumë gjëra në jetën tuaj. Sfidoni traditën dhe ju do të habiteni nga një zhvillim i lezetshëm këtë javë.
7. Peshorja
Eklipsi diellorë sjell një moment të mirë për krijimtarinë dhe argëtimin. Ndryshimi i shenjave të Venusit tregon se praktika përfundimisht do të jetë e përsosur. Do të keni shumë kohë për t'i përsosur gjërat më vonë. Kini durim!
8. Akrepi
Një pjesë e mençur juaja do t’ju frymëzojë  t'ju sjellë një mesazh. Ndërsa Eklipsi  vjen dhe Venusi ndryshon shenjat, një moment i vogël zgjimi, mund të kenë një ndikim të thellë në të ardhmem tuaj. Kjo javë pritet me ndryshime pozitive në jetën tuaj.
9. Shigjetari
Ndonjëherë mirësjellja, na detyron të respektojmë rregullat. Por kur jemi të ndershëm dhe të qartë, është e rrallë të keqkuptohemi. Kur afrohet Dita e Shën Valentinit, do të zbuloni se mund të jeni shumë më efektiv, nëse thjesht thoni atë që ndjeni. Mund të zhvillohet një nivel i kënaqshëm besimi dhe ngrohtësie. 
10. Bricjapi
Eklipsi diellor sugjeron se prioritetet tuaja po zhvendosen. Sipas intv.al  është e drejta juaj të merrni atë që meritoni. Kur afrohet Dita e Shën Valentinit dhe Venus përgatitet të ndryshojë shenjat, ju do t'i jepni dikujt një shans për të hedhur hapat drejt një romance të re.
11. Ujori
Megjithëse Eklipsi i kësaj jave është i pjesshëm, kjo nuk do të thotë se ju do të ndjeni vetëm një pjesë të përfitimit. Ju këtë javë do të keni një mënyrë të re për të shqyrtuar një problem. Më në fund do të gjeni  përgjigjen që ju keni kërkuar. Më pas do kuptoni  vlerën e një marrëdhënieje  të rëndësishme që ju jeni përfshirë.
12. Peshqit
Njerëzit kërkojnë një parashikim dhe pyesin kur jeta e tyre do të ndryshojë për mirë? Ata shpresojnë që astrologu i tyre do të deklarojë ditën dhe kohën e saktë kur fati i tyre do të kthehet. Ju e mbani fatin tuaj në duart tuaja. Jetën tuaj e ndryshoni vetëm nëse ju e dëshironi këtë gjë. Ardhja e Venusit në  shenjën tuaj, sugjeron se kjo javë mund të jetë një kohë e mirë për të filluar.
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0036230087280273