INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Hëna po largohet? Imazhe unike nga hapësira [VIDEO]

Publikuar më: 08:41 09-05-2018

A e adhuroni Hënën???

Me siguri që shumë prej jush mahniteni nga drita e saj dhe madhështia që ka në qiellin e pafund.

Përmes kësaj videoje ne mund ta shohim edhe më afër madje edhe kur lëviz dhe zhduket nga planeti ynë.

Një video e tillë mbreslënëse është regjistruar nga një kozmonaut rus.

Imazhet nga sateliti tregojnë sesi Hëna lëviz përreth atmosferës derisa të largohet nga sytë.

Në fakt shkencëtarët kanë mundësinë ta shohin largimin e hënës dhe të shijojnë bukurinë e saj.

Por falë studiuesit rus edhe ne kemi mundësinë të shohim një fenomen të tillë, sesi zhduket hëna.

Dhe sigurisht video e marrë nga stacioni hapësinor u bë virale në rrjetet sociale.

Shijojeni edhe ju!!!

 

 

Article Logic
Execution time: 0.0028829574584961