INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Grupet kriminale ndryshojnë strategji. Kultivojnë kanabisin në ambiente të mbyllura

Grupet kriminale ndryshojnë strategji. Kultivojnë kanabisin në ambiente të mbyllura

Publikuar më: 17:49 10-03-2018

Grupet kriminale që kultivojnë dhe trafikojnë kanabisin besohet se kanë ndryshuar strategji. Sipas drejtuesëve të policisë ata po tentojnë të përdorin ambientet e mbyllura për kultivimine kanabisit duke heur dorë nga mbjellja e tij në zona të hapura ku mund të mbikqyret nga policia. Mediet kanë arritur të sigurojnë një urdhër të lëshuar nga drejtori I policisë Ardi Veli u ka deërguar 12 drejtorive të qarqeve, duke I urdhëruar që të kontrollojnë çdo ambient me risk të lartë për kultivimin e hashashit. Bëhet fjalë për ambiente si depo, tunele apo kapanone të mëdha, por edhe në sera të mbyllura. Grupet e policisë po ushtrojnë kontrolle në të gjitha mbinetet e mbyllura dhe të braktisura e megjithatë vështirësitë janë të mëdha për shkak se duhet të kontrollohen çdo territor. Për inspektimin e masave në çdo qark Veliu ka deleguar në çdo drejtori nga një drejtues departamenti nga drejtoria e përgjithshme.

Article Logic
Execution time: 0.0033371448516846