INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nga sot në Kaliforni kanabisi është legal! E përdor dhe mbjell kushdo...

Nga sot në Kaliforni kanabisi është legal! E përdor dhe mbjell kushdo...

Publikuar më: 15:21 01-01-2018

Në Kaliforni nga 1 janar 2018, kanabisi është i ligshëm. Që sot të rriturit mbi moshën 21 vjeç lejohen të përdorin marihuanë jo mjekësore dhe të mbjellin e rritin deri në gjashtë bimë për familje. 

Ekspertë analizojnë se do të jetë një treg që do të tejkalojë atë të birrës. Ekonomia e gjashtë më e madhe në botë, me një popullsi prej 40 milionë banorësh, Kalifornia, që nga viti 1996 ka autorizuar përdorimin e marihuanës për qëllime mjekësore.

Article Logic
Execution time: 0.0033190250396729