INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fëmijët humbën jetën për shkak të një gabimi të nënës së tyre. Prindër duhet ta lexoni!

Fëmijët humbën jetën për shkak të një gabimi të nënës së tyre. Prindër duhet ta lexoni!

Publikuar më: 16:10 31-05-2017
Josefina, nëna e dy fëmijëve në qytetin e Meksikës, nisi fëmijët e saj në shkollë në gjendje shumë të rregullt, madje duke i përgatitur edhe ushqimin.
Por pasdite, ajo mori një lajm i cili e shokoi.
Fëmijët e saj kishin filluar të kenë simptoma të rënda të stomakut dhe duke përfunduar në spital.  Sipas mjekëve ishin helmuar nga bakteri i njohur “salmonella” të cilën e kanë marrë gjatë ushqimit. Nëna kishte prekur celularin e saj për të kontaktuar bashkëshortin, dhe nuk e kishte menduar sa shumë baktere mbajnë celularët. Fëmijët e saj nuk e kishin përballuar dot dhe humbën jetën brenda ditës.
 
Ekspertët duan që  shumë nëna gjatë kohës së gatimit mos ta prekin celularin me duar sepse vërtetë pasojat mund të jenë fatale.
Article Logic
Execution time: 0.0029501914978027