INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Është 186 vjeç dhe po shijon një jetë të lumtur homoseksuale! Shikoni për kë bëhet fjalë

Është 186 vjeç dhe po shijon një jetë të lumtur homoseksuale! Shikoni për kë bëhet fjalë

Publikuar më: 16:07 23-10-2017

Padyshim që është një ndër krijesat më të vjetra në rruzullin tokësorë. Mesa duket kjo qënje po e shijon jetën e saj në maksimum bashkë me partnerin e tij.

Jonathan është breshka më e vjetër në rruzullin tokësor dhe jeton në ishullin Saint Helena, bashkë me një mashkull tjetër të cilit studiuesit ia kanë vënë emrin Frederiko.

Çifti i breshkave sipas studiuesve është në një lidhje jo normale, sepse të dyja palët janë meshkuj. Bëhet fjalë për një lidhje jo normale, sipas ekzaminimeve rezultoi që çifti nuk po linte pasardhës. Studiuesit dolën në përfundimin se dy breshkat po bëjnë një jetë homoseksuale në pleqëri.

Breshka 186-vjeçare mbërriti në këtë ishull në vitet ‘1880, si dhuratë bashkë me tre breshka të tjera. Kurse Frederica mbërriti aty në 1991-shin, shkruan “Cosmopolitan-ja”.

Jonathan është simboli i jetëgjatësisë dhe një atraksion turistik për ishullin, por që të konsiderohet krijesa më jetëgjatë në botë, duhet të kalojë rekordin e një zvarraniku 189-vjeçar.

Article Logic
Execution time: 0.0036048889160156