INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E vetmja ngjyrë që Meghan Markle dhe Kate Middleton nuk do të veshin kurrë! Ja çfarë fshihet pas traditës së çuditshme në familjen mbretërore [FOTO]

E vetmja ngjyrë që Meghan Markle dhe Kate Middleton nuk do të veshin kurrë! Ja çfarë fshihet pas traditës së çuditshme në familjen mbretërore [FOTO]

Publikuar më: 11:46 01-09-2018

Traditat dhe zakonet në familjen mbretërore janë gjithmonë shumë strikte dhe duhen ndjekur prej çdo anëtari të saj, por ndërkohë që disa prej këtyre rregullave mbretërorë i kuptojmë disa të tjerë janë shumë të çuditshëm.

Për shembull, e keni vënë re që Kate dhe Meghan nuk veshin kurrë ngjyrën portokalli?

Ato e kanë të ndaluar të dalin në publik me veshje të kësaj ngjyre.

Pas këtij rregulli fshihet një traditë 300 vjeçare dhe arsyen se përse ekziston ky rregull nuk do t’a besoni!

Në fakt ky rregull nuk është i shkruar askund, por arsyeja pse gratë e familjes mbretërore nuk mund ta veshin është sepse portokallia nuk del asnjëherë bukur në foto dhe duhet të shmanget me çdo kusht. 

 

Article Logic
Execution time: 0.0028741359710693