INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E dini çfarë është seksi astral dhe a mund ta provojnë të gjitha çiftet ? Mësojeni tani!

E dini çfarë është seksi astral dhe a mund ta provojnë të gjitha çiftet ? Mësojeni tani!

Publikuar më: 23:47 04-02-2018

Do të çuditeni!

Jo gjithçka që ndodh brenda dhomës së gjumit mbetet brenda dhomës së gjumit. Shpeshherë marrëdhëniet intime mund të projektohen në një dimension të ri, i njohur ndryshe si dimensioni astral i cili momentalisht përbën edhe trendin më popullor i poshtë arçafëve për 2018-ën në Evropë. Po çfarë është ai? Projeksioni astral, apo eksperienca e jashtë trupit, është e zakonshme në fazën REM të gjumit, pra kur je mes gjumit dhe të qenit ende e vetëdijshme. 

Është ky momenti kur je duke ëndërruar sikur po bie apo rrëshqet, dhe zgjohesh menjëherë. Seksi astral është kombinimi i këtij momenti me vetë marrëdhënien seksuale, shkruan Living. Ka si qëllim të krijojë eksperienca intime shumë të mira ndërsa shpirti juaj është duke udhëtuar jashtë trupit. Ekspertët e përshkruajnë këtë si ‘’aftësi e shpirtit për të lënë i vetëdijshëm trupin dhe të udhëtojë diku tjetër’’.

Sipas gurusë së projeksionit astral Steve G. Jones, ne kemi mundësi të bëjmë seks me një shpirt tjetër, që do të thotë s’ka nevojë për masa mbrojtëse e as rrezik për shtatzëni të padëshiruara.

Article Logic
Execution time: 0.0036730766296387