INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Diell, por jo në çdo qark! Njihuni me zonat ku mund të bjerë shi

Diell, por jo në çdo qark! Njihuni me zonat ku mund të bjerë shi

Publikuar më: 09:52 19-06-2019

Ky mëngjes ka nisur me diell dhe temperatura të larta, por ato nuk është se do të rriten më shumë se kaq gjatë ditës. Sipas sinoptikanëve Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masava e ajrore të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat do të mbajnë mot pjesërisht të paqëndrueshëm në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Ekspertët e motit thonë se dita do të jetë me diell dhe më e ktheksuar përgjatë bregdetit, ndërsa në zonat malore do të jetë me vranësira mesatare nga rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0.3–0.5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:
-Zonat malore 15/27°C
-Zonat e ulëta 21/35°C
-Zonat bregdetare 22/34°C

Article Logic
Execution time: 0.0034480094909668