INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dashuria nuk njeh kufij në klipin e ri të John Legend [VIDEO]

Dashuria nuk njeh kufij në klipin e ri të John Legend [VIDEO]

Publikuar më: 15:56 23-05-2017

Në betejë kundër racizmit!

John Legend tregon me klipin e tij sesi dashuria tejkalon kufijtë, si territorial ashtu dhe kulturore, në këngën “Surefire”. Klipi, me regji të Cole Wiley, ndjek një çift të rinjsh, Roberto dhe Jamila, të cilët luftojnë kundër paragjykimeve dhe ligjit, që cënojnë lidhjen e tyre për shkak se nuk i përkasin së njëjtës racë.

“Surefire” është pjesë e albumit të pestë të Legend, të titulluar “Darkness and Light”. Për më tepër ndiqni videon më poshtë:

 

Article Logic
Execution time: 0.003878116607666