INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bota e kinemasë në zi! Ndahet nga jeta aktori i 'James Bond' [FOTO]

Bota e kinemasë në zi! Ndahet nga jeta aktori i 'James Bond' [FOTO]

Publikuar më: 10:32 27-06-2019

Kinematografia në zi! Ish-aktori i James Bond, Bryan Marshall është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare.

Aktori britanik u bë i famshëm me rolin e Komandantit Talbot në filmin rreth agjentit 007, “The Spy Who Loved Me”.

Marshall, lindi në Battersea të Londrës dhe nisi karrierën kinematografik në vitet ‘60 me një rol në filmin “Alfie”, përkrahë Michael Caine.

Lajmin e bëri të ditur agjenti i tij, duke mos treguar shkaqet.

q3rwgergvwerf.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0087630748748779
    array(1) { ["section"]=> string(68) "bota-e-kinemase-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktori-i-james-bond-foto-97260" }