INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bora e dytë ka zbardhur Dardhën dhe Voskopojën

Bora e dytë ka zbardhur Dardhën dhe Voskopojën

Publikuar më: 14:19 10-12-2018

Kush dëshiron borë janë dy zona në Juglindje të Shqipërisë që mund të vizitohen. Ato janë Dardha dhe Voskopoja që janë mbuluar nga dëbora e dytë e rënë këtë vit. Trashësia në Voskopojë ka arritur në 5 cm dhe 10 cm në Dardhë.

Në këto kushte policia e Korçës u ka bërë thirrje drejtuesve të mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje si dhe të jënë të paisur me zinxhirë.

Temperaturat janë të ulëta në të gjithë vendin, ndërsa sinoptikanët kanë paralajmëruar edhe reshje shiu në disa zona.

 

Article Logic
Execution time: 0.0036270618438721