INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Bie borë në Mekë, mrekullohen arabët

Bie borë në Mekë, mrekullohen arabët

Publikuar më: 17:55 05-11-2018

Krahina e Maysan afër Mekës u shndërrua në një skenë piktoreske pasi bora ra në tokat e saj pas një vale shiu, duke nxitur disa përdorues të mediave sociale që ta quanin “nusja e veshur me fustanin e saj të bardhë”. Shumë fotografë dokumentuan pamjen, pasi moti i ftohtë ndihmoi të mbante flokët e borës që mbulonin pemët, luginat dhe malet nga shkrirja. Maysan karakterizohet nga male të famshme dhe dhjetëra fshatra.

bore_ne_meke.jpg

Article Logic
Execution time: 0.003652811050415