INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
As Luana, as Ledri, as Tayna! Kjo është kënga që është dëgjuar më shumë nga shqiptarët gjatë verës! E preferuara juaj? [VIDEO]

As Luana, as Ledri, as Tayna! Kjo është kënga që është dëgjuar më shumë nga shqiptarët gjatë verës! E preferuara juaj? [VIDEO]

Publikuar më: 18:26 01-09-2019

Sigurisht që stinët e verës kalohen bukur me muzikë të mirë dhe ne duhet të falenderojmë artistët shqiptarë për hitet që publikuan gjatë këtyre stinëve. Emra të njohur të muzikës si Butrint Imeri, Ledri Vula, Majk e Ghetto Geasy, Fero, , Kida, Ermal Fejzullahu, Tayna, Melinda Ademi, Capital T, Elvana Gjata e shumë të tjerë ka publikuar këngë të cilat i kemi dëgjuar në çdo ambient, plazh, makinë, pishina, klub etj.

Por cili është hiti i verës për ju? “Fustani”, “Kiss Kiss”, “Caliente”, “Bye Bye”, “Pasite” apo “Tela”? Këtë e tregojnë fare mirë klikimet dhe kënga e Kidës në bashkëpunim me Ermal Fejzullahun numëron mbi 31milionë klikime deri tani.

Pra “Tela” është kënga që është dëgjuar më shumë në YouTube, nga këngët që janë publikuar gjatë muajve të verës.

 

Në vend të dytë është bashkëpunimi “Fustani” i Elvana Gjatës dhe Capital T me mbi 20 milionë klikime.

Ndërsa në vend të 3-të është “A Milly” nga Dardan dhe Mozzik që është publikuar më 31 maj, pak minuta para verës dhe ka mbi 18 milionë klikime.pak minuta para verës dhe ka mbi 18 milionë klikime.

Vendi i 4-ërt mbahet nga Tayna x Cricket me Calliente, këngë që numëron mbi 17 milionë klikime.

Shënim: Nuk i kemi rënditur sipas datës kur janë publikuar, se kemi marrë parasysh si kriter.

 

Article Logic
Execution time: 0.002985954284668