INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Apple është kundra 5G. Pse?

Apple është kundra 5G. Pse?

Publikuar më: 09:17 05-12-2018

Me lançimin e iPhone-it të parë mbi 10 vjet më parë, Apple në fakt "shpiku" sektorin e smartfonëve, duke diktuar vijën e saj për zhvillim në vitet e ardhshme. Me kalimin e kohës, megjithatë, gjërat kanë ndryshuar pak dhe, pavarësisht se shtëpia e Cupertino është ende në top, konkurrentë të tjerë janë shfaqur që po vjedhin rolin e tyre si kampionë të inovacionit.

Instagram Banner

Një situatë që është ilustruar në zgjedhjet e bëra nga inxhinierët e Cupertino në lidhje me lidhjen e internetit. Apple, për shembull, ka zgjedhur të mos mbështesë rrjetet 3G deri në iPhone-in e gjeneratës së dytë. Në të njëjtën mënyrë Cupertino nuk ka miratuar rrjetet 4G LTE deri në iPhone 5 të vitit 2012, dy vjet pasi smartfoni i parë 4G ishte shfaqur në tregun e Android. Me shumë prej prodhuesve të android të gatshëm për të nisur teknologjinë 5G përsëri Apple duket se është vonë. Shumë, në fakt, fillojnë të pyesin kur do të shohim një iPhone 5G dhe përgjigjet mund të jenë paksa zhgënjyese. Viti 2020-2021 do të jetë viti ku ne mund të kemi një iPhone 5G.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0033278465270996