INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kompania e famshme e smartphonëve “mashtron” njerëzit. Kapet mat

Kompania e famshme e smartphonëve “mashtron” njerëzit. Kapet mat

Publikuar më: 13:17 05-12-2018

Tani që smartphones janë të aftë të kapin fotografi tepër cilësore, në disa raste, arrijne të konkurrojnë me ato të DSLR-ve, kompanitë duket se po bëhen gjithnjë e më të rehatshme duke futur fotot aktuale DSLR në reklamat e tyre. Problemi është, se shumica e kamerave të telefonave janë ende larg cilësisë së DSLR, kështu që rrallëherë është një përfaqësim i drejtë dhe eshte një mashtrim për njerëzit. Dhe Samsung është pikerisjt ai që ka tentuar diçka të tillë.
U bë virale, shkrimtarja dhe fotografja Dunja Djudjiç që thotë se ajo kapi Samsung Malaysia duke përdorur një nga fotografitë e saj për të reklamuar aftësitë portret të Galaxy A8 Star, një telefon mesatare që doli gjatë verës. Djudjiç dyshon se Samsung ka licencuar foton nga ajo përmes faqes së internetit EyeEm, kështu që pagesa nuk është domosdoshmërisht një problem. Por Djudjiç thotë se fotografia nuk është marrë me një A8 Star. Në vend të kësaj, ajo u mor me një DSLR që ajo zotëron.
Gjithashtu në verë Huawei u kap duke bërë të njëjtën gjë.©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0040760040283203