INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky aplikacion do të bllokojë postimet duke filluar nga 17 dhjetori

Ky aplikacion do të bllokojë postimet duke filluar nga 17 dhjetori

Publikuar më: 09:00 04-12-2018
Aplikacionet gjjthmonë janë në proçes updati dhe ndryshimi dhe ky i fundit na vjen nga një aplikacion i famshëm. Tumblr ka njoftuar se nuk do të lejojë më përmbajtjen +18 duke filluar nga 17 dhjetori. Tumblrit që u hoq nga App Store, siç thuhet për shkak të imazheve të abuzimit seksual të fëmijëve që u futën në këtë faqe interneti. Në një deklaratë, Tumblr tha në atë kohë që ndërsa ai skanon çdo imazh të ngarkuar kundër një baze të dhënash. Disa përmbajtje do të vazhdojnë të lejohen sipas rregullave të reja, duke përfshirë gjinjtë në kontekstin e dhënies së gjirit, lindjes dhe situatave të lidhura me shëndetin, si dhe erotizmin, lakuriqësinë që lidhet me një ngjarje me lajme dhe lakuriqësi në art. Do të njoftohen ata që kanë postimet e tyre me përmbajtje për të rritur, dhe ata do të jenë në gjendje të apelojnë vendimin e Tumblrit. Postimet e përmbajtjes së të rriturve do të kthehen në një mjedis privat.
Instagram Banner
Tumblr vitin e kaluar prezantoi një mënyrë të sigurtë që u lejon përdoruesve të fshehin materialin e ndjeshëm nga pamja dhe mesa duket po punon akoma për këtë. ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0044000148773193