INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Policia në pronësi të 14 droneve.Zbuloni çfarë po kurdis

Policia në pronësi të 14 droneve.Zbuloni çfarë po kurdis

Publikuar më: 13:14 05-12-2018

Departamenti i Policisë së New York njoftoi sot se ka nisur 14 dronë dhe mini avione për t'i shfrytëzuar ato në përpjekjet e policisë në Nju Jork, në një lëvizje kundër nga grupet e rendit civil që janë të shqetësuar për motivet e departamentit.

Në njoftimin, NYPD tha se ka 29 oficerë të cilët janë të trajnuar për përdorimin e automjeteve ajrore pa pilot (UAVs). Dronet priten të përdoren për efekt të policisë në ngjarje të mëdha në qytet, si koncerte, si dhe në situata të pengjeve dhe hetimeve në skenën e krimit. Departamenti tha sot se nuk planifikon të përdorë teknologjinë e re për të zbatuar ligjet e trafikut ose për të mbikqyrur qytetarët.
Një hap tjetër i rëndësishëm për dronet duke u futur kështu në fusha të ndryshme përveç atë të teknologjisë.©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0036730766296387