INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni duke kërkuar një laptop? Po ju sygjerojmë një të mirë

Jeni duke kërkuar një laptop? Po ju sygjerojmë një të mirë

Publikuar më: 13:21 05-12-2018

Razer po përditëson një nga laptopët më të njohur të saj, Blade Stealth,13.3 inch me një kasë të re dhe syze. Blade Stealth mund të konfigurohet si një laptop i plotë me bateri, ose një tablet me touchscreen 4K me grafikë fantastike. Në fund të fundit, kjo do të jetë laptopi me i mire i Razerit, duke e vënë atë në konkurrencë të drejtpërdrejtë me produkte nga Apple dhe Dell.
Këtë vit ju mund të merrni pak më shumë me paratë tuaja: Blade Stealth i ri fillon me një procesor quad-core, por me të njëjtin çmim fillestar prej $ 1,399. Më parë, do të kishit vetëm dy procesor, dhe $ 1,499.

Blade Stealth i ri ka një procesor quad-core Intel Core i7-8565U me shpejtësi 1.8GHz (Turbo Boost to 4.6GHz), grafikë të integruar Intel UHD 620, 8GB RAM, një ekran matës 1080p (me mbulim 100% të sRGB) dhe një më i ngadalshëm SATA SSD 256GB.

Nëse kjo nuk është fuqi e mjaftueshme, ju mund të përmirësoni laptopin Blade Stealth në një touchscreen me shkëlqim 4K, një version i ri 25-vat i kartës grafike diskrete të MX-150 të Nvidia që Razer pretendon se është e shpejtë sa të luajë League ose Fortnite (në parametrat më të ulëta) në 1080p ose 4K, 16GB RAM, dhe një driver më të shpejtë 512GB PCIe shtetëror. Këto përmirësime shtyjnë çmimin Stealth deri në $ 1,899.©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0035269260406494