INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Amazon sulmon Google, ja pse

Amazon sulmon Google, ja pse

Publikuar më: 09:57 24-10-2018

Pas disa muajsh testimi, Amazon Alexa dhe folësit e linjës Echo janë më në fund në dispozicion në Itali. Në fakt, faza e para-porositjes së gamës së tërë të pajisjeve ka filluar në vetëm disa orë, me çmime shumë interesante.

Amazon Echo në fakt mund të blihet me një çmim prej 59.99 euro në nisje, krahasuar me 99.99 euro në listë. Paketat e mëposhtme janë gjithashtu në dispozicion:

Amazon Echo + Smart Termostat: 175 euro kundrejt listës 278.99 euro;
Amazon Echo + Philips Ngjyra e Ngjyrave: 149.99 Euro kundrejt listës 249.94 euro;
Amazon Echo + Philips Hue White: € 107.99 kundrejt çmimit të listës € 179.94;
Amazon Echo + Amazon Smart Plug: 77.99 euro kundrejt listës 129.98 euro;
Echo Dot është gjithashtu në dispozicion, me një çmim prej vetëm 35.99 euro, në krahasim me 59.99 euro origjinale. Gjithashtu në këtë rast paketat janë në dispozicion:

Echo Dot + Smart Termostat: 175 Euro krahasuar me listën 238.99 Euro;
Echo Dot + Philips Ngjyra e Ngjyrave: 125.99 Euro krahasuar me listën 209.94 euro;
Echo Dot + Philips Hue White: € 83.99 + € 139.94 çmimi i listës;
Echo Dot + Amazon Smart Plug: € 53,99 kundrejt çmimit të listës 89,98 €;
Mos e humbisni gjeneratën e dytë Echo Plus, e cila kombinuar me llambën Philips Philips Hue White mund të sillet në shtëpi (kundrejt listës 149.99 euro).

Instagram Banner

Gjithashtu në dispozicion është versioni i ekranit, Echo Spot, i cili është në dispozicion në 77.99 euro krahasuar me listën e 129.99 eurove, me pajisje të ndryshme që përputhen.

Përdoruesit gjithashtu mund të blejnë vetëm prizën e zgjuar me lidhjen WiFi, Amazon Smart Plug, me 29.99 euro.

Një paketë pa dyshim shumë e pasur, e cila shënon debutimin e ndihmësit të zërit Alexa në vendin tonë, por që e detyron Amazonin të ndjekë Google, pasi ka qenë prej kohësh në dispozicion në Europë spektatori inteligjent i motorit të kërkimit.

Kujtohuni që Alexa do të jetë gjithashtu në dispozicion përmes një aplikacioni për Android dhe iOS dhe mund të menaxhojë të gjitha pajisjet përmes një sistemi cloud që lejon Amazon të bëjë përmirësime pa detyruar të instaloj përditësime.

Në këtë moment, game e pajisjeve është në "pre-order", me lançimin e planifikuar për 30 tetor.

Article Logic
Execution time: 0.0036170482635498