INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Studim: Pornografia shkatërron jetën seksuale të meshkujve

Studim: Pornografia shkatërron jetën seksuale të meshkujve

Publikuar më: 13:45 31-05-2017

Shikimi i tepërt i pornografisë ka të ngjarë të kontribuojë në një rrezik të mosfunksionimit seksual tek meshkujt, por jo tek femrat, sipas hulumtimeve të reja.

Hulumtuesit, të udhëhequr nga Dr. Matthew Christman, një urolog dhe ndrejtor programi për urologji pediatrike në Qendrën Mjekësore Detare të San Diego, raportojnë se ndërsa pornografia nnuk ka një ndikim të rëndësihmë në jetën seksuale të grave, një zakon i tepruar mund të jetë shkatërrues për shëndetin psiko-seksual të burrave.

Në thelb, shumë njerëz që janë të varur nga shikimi i i videove porno në internet humbasin interesin për seks me një partner të jetës reale.

Studiuesit sugjerojnë se sa më shumë njerëzin shpenzojnë kohë në faqet si PornHub, aq më pak do të lidhen me një partner në dhomën e gjumit. Kjo mund të çojë në dëmtime të rënda të marrëdhënieve seksuale.

radio TV

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.00086402893066406
    array(1) { ["section"]=> string(64) "studim-poronografia-shkaterron-jeten-seksuale-te-meshkujve-29122" }