INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Merr fund dilema! Femrat “shkulin flokët” për këta lloj meshkujsh, por për çunat është ndryshe...[FOTO]

Merr fund dilema! Femrat “shkulin flokët” për këta lloj meshkujsh, por për çunat është ndryshe...[FOTO]

Publikuar më: 20:34 11-04-2018

Të egër, pasionantë, dominantë? Mësojeni tani!

Kimia mes meshkujve dhe femrave është sa e bukur aq edhe e çuditshme. Kur vjen puna tek karakteristikat kryesore që një mashkull duhet të ketë, me siguri mendoni se mund të jenë edhe paratë, por ja që nuk është e vërtetë.

Sipas një sondazhi të aplikacionit të njohjes se çifteve, “Type”, rezultoi se rreth 64% e femrave do të pëlqenin të dilnin dhe pse jo të lidheshin me një mashkull që ka të paktën një tatuazh në trup, por jo me ata që janë të ekzagjeruar me të gjithë trupin të mbuluar me tatuazhe.

Ndërkohë, nuk ndodh e njëjta gjë me meshkujt, vetëm 39% e tyre do të pëlqenin një femër me tatuazhe. Një tjetër studim me rreth 2500 persona, i publikuar në “Personality and Individual Differences”, tregoi se femrat i pëlqejnë meshkujt me tatuazhe jo sepse iu duken më atraktivë por sepse iu duken me agresivë, dominatë dhe mashkullorë.

Ndërsa meshkujt mendojnë se femrat duhet të jenë kryesisht të qeshura dhe sociale në bisedë, dhe jo domosdoshmërish me tatuazhe në trup.

depauy.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0034329891204834