INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tani do kuptoni pse kemi vepruar GABIM! Këto 8 gjëra duhet t’i bëjmë në mbrëmje, jo në mëngjes

Tani do kuptoni pse kemi vepruar GABIM! Këto 8 gjëra duhet t’i bëjmë në mbrëmje, jo në mëngjes

Publikuar më: 22:49 10-04-2018

Sa herë mund ta kemi thënë “okay, do e bëj nesër në mëngjes”?

Është shprehja jonë e preferuar që na shoqëron në çdo mbrëmje. Por na lejoni t’ju themi që mendojmë gabim! Ka disa gjëra që është më mirë, t’i bëjmë në mbrëmje sesa në mëngjes. Cilat janë? Më poshtë do t’ju sjellim një listë të gjatë dhe do e kuptoni që deri më tani kemi vepruar gabim.

1.Të ngrënit mish

2. Të shëtisësh

3.Të mendosh (dhe të shkruash) një plan veprimi për ditën e ardhshme

4.Të marrësh ajër të pastër

5.Përgatitja e mëngjesit dhe e veshjeve paraprakisht

6.Të meditosh

7.Të bërit dush

8.Të lexosh diçka nëse do ta mbash mend

21608060-39583360-8-0-1522681933-1522681936-1500-1-1522681936-650-277daf33a8-1523278051.jpg

Burimi: TiranaPost.al

Article Logic
Execution time: 0.0028529167175293