INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Refuzimi i Metës/ Rama, antikushtetues dhe i kërkon ndjesë Kosovës për këtë turp [FOTO]

Refuzimi i Metës/ Rama, antikushtetues dhe i kërkon ndjesë Kosovës për këtë turp [FOTO]

Publikuar më: 14:40 10-01-2019

Edi Rama ka reaguar ashpër dhe i indinjuar për mosdekretimin e propozimit të tij për Ministër të jashtëm. Duke e cilësuar këtë akt antikushtetues dhe skandaloz kreu i qeverisë shqiptare ndihet i turpëruar edhe përballë Kosovës. Nëpërmjet një statusi në Twitter, kryeministri Edi Rama thotë se më këtë akt, Ilir Meta ka turpëruar dhe institucionin e presidencës.

Edi Rama:
“Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme, është jo vetëm antikushtetues, po edhe i turpshëm?Argumentat e dhëna nga zoti President janë të frikshme për nivelin skandaloz dhe turpëruese për institucionin?Ndjesë Kosovës për këtë turp?”

rama_twittterrrr.png

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076351165771484
    array(1) { ["section"]=> string(89) "refuzimi-i-metes-rama-antikushtetues-dhe-i-kerkon-ndjese-kosoves-per-kete-turp-foto-84012" }