INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Me siguri e dinit gabim! Ja cila është koha më e mirë për të postuar në INSTAGRAM

Me siguri e dinit gabim! Ja cila është koha më e mirë për të postuar në INSTAGRAM

Publikuar më: 23:53 12-04-2018

Të gjithë ne duam të bëjmë çmos për veten tonë për të siguruar disa pëlqime më shumë në Instagram.  Askush nuk do që një selfie e tij e mrekullueshme të mos kalojë pa u vënë re. Epo instagram tani na prezanton me programin e postimeve me orar“Later” i cili na tregon kohën më të mirë për të postuar.
Një sondazh i realizuar vitit e kaluar nga 50% e menaxherëve të rrjeteve sociale theksoi se koha ideale për të postuar në Instagram është ora 7 dhe 9 e pasdites. Por sipas një sondazhi të ri të publikuar në “The Sun” nga të njëjtit ekspertë, koha ideale për të publikuar foto në Instagram është ora 11 e mëngjesit deri në 1 të drekës. Ekspertët shprehen se çdo audiencë është ndryshe, por ata kanë disa pika të cilat ndihmojnë për të mundur algoritmin e Instagramit.

1- postoni fotot jashtë orareve tuaja të punës për të qenë të sigurtë që miqtë tuaj do të jenë të lire t’i shohin postimet.
2- ruajini postimet më të mira për në fundjavë. “Later” sugjeron se e mërkura dhe e enjtja janë ditët me ndjekësit më të zënë kurse e diela s’është fare e mirë
3-kontrolloni kohën e zonës kur jeni me pushime /intv.al

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076329708099365
    array(1) { ["section"]=> string(86) "me-siguri-e-dinit-gabim-ja-cila-eshte-koha-me-e-mire-per-te-postuar-ne-instagram-55060" }