INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Të gjithë po e prisnim! Risia e fundit e INSTAGRAM do ju lehtësojë punën e do ju pëlqejë pa masë! [FOTO]

Të gjithë po e prisnim! Risia e fundit e INSTAGRAM do ju lehtësojë punën e do ju pëlqejë pa masë! [FOTO]

Publikuar më: 13:08 27-04-2018

Rrjetet sociale janë në një “luftë” të hapur me njëri-tjetrin. Të gjithë jemi fiksuar pas tyre dhe çdo ditë e më shumë sjellin risi të ndryshme për të kënaqur përdoruesit e tyre. Instagram,rreth një vit më parë na surprizoi me “stories”-foto të cilat qëndrojnë në profilin tuaj vetëm 24 orë, por tashmë ka sjellë risinë që do gëzojë të gjithë përdoruesit.

Tani mund të postoni shumë foto apo video në të njejtën kohë në “Story”, pra nuk do t’ju duhet t’i postoni një e nga një.  Përdoruesit gjithashtu do të gjejnë sugjerime për vendndodhjen bazuar në vendin ku është kapur fotografia, kur bëhet ngarkimi i fotove dhe videove në tregimet e Instagram. Përpara kësaj veçorie të re nëse dikush dëshironte të vendoste foto ose video të shumëfishta në historitë e Instagram, ata do të duhej të kalonin në një proces të gjatë për çdo foto dhe video.

Tani, përdoruesit e Android do të gjejnë një ikonë të re në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Kur të prekin në këtë ikonë, do të shfaqet galeria e telefonit dhe ata do të jenë në gjendje të zgjedhin deri në 10 foto dhe video.

Sapo përdoruesit të zgjedhin mediat, ata do të shohin së bashku një vrojtim të të gjitha fotove dhe videove. Plus përdoruesit do të gëzojnë gjithashtu mundësinë për të shtuar stickers, tekst, dhe dekore të tjera për çdo foto para ngarkimit të plotë.

Ajo kursen kohë në disa situata. Ky tipar duhet të jetë zgjedhje e mirë për ata që konsiderojnë historitë e tyre të Instagram, si dokumentari i tyre personal.

succes.png

Article Logic
Execution time: 0.0032081604003906