INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zgjedhjet lokale, ja sa para merr PS, PD e LSI për fushatë

Zgjedhjet lokale, ja sa para merr PS, PD e LSI për fushatë

Publikuar më: 14:42 11-02-2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar fondet që do t’i shkojnë partive për zhvillimin e fushatës për zgjedhjet për pushtetin vendor. Shumën më të madhe e përfiton Partinë Socialiste. 

Kjo parti merr 86.6 milionë lekë. Pas saj, shumën më të madhe e merr partia e parë në opozitë. Kështu, Partinë Demokratike merr 52 milionë lekë.

Ndërkohë, LSI renditet e treta duke marrë shumën në vlerën e 27 milionë lekë. Fondet për PDIU janë 10 milionë lekë, për PSD 7 milionë lekë dhe Partinë LIBRA 6 milionë lekë.

 

Article Logic
Execution time: 0.0032179355621338